Duša Fujary Vás pozýva na fujarovú školu od 13-16.10. 2011

S P O J I L A   N Á S   H U D B A   I I  ~  Najnovšie CD "Duše fujary"!

"Hovorí sa, že žiadne stretnutie nie je náhodné. Koho by teda prekvapilo, že sa jeden mladý Američan zamiluje do fujary natoľko, že to zmení jeho život? A že ho to privedie k Dušanovi Holíkovi a vznikne CD? Duša fujary sa snaží popri zachovaní a prezentovaní pôvodného predstaviť fujaru ako rovnocenný nástroj (nájdete tu skladby ako Wonderfull World, Eternal Flame, či dokonca Dvořákovu Humoresku) a ukázať, že i „človek spoza veľkej mláky“ dokáže náš folklór precítiť. Tomu všetkému kraľujú ľudové piesne v pôvodnej podobe a CD uzatvára netradičný mix world music a elektroniky. Nečakajte lacné dance efekty – my Vám totiž chceme vyrozprávať jeden príbeh. Príbeh o tom, ako nás opäť ´spojila hudba´!"

 

Ukážky skladieb môžete počuť v "Novinkách" tu

Mediálnym partnerom CD je portál HUDBA.SK!

. . .

S P O J I L A   N Á S   H U D B A  Ukážky z CD

"Stretnutím španielskeho svetobežníka Antonia Oliasa a očovského rodáka Dušana Holíka vznikli nahrávky spájajúce náš folklór s mongolským alikvótnym spevom, didjeridoo, či japonskou schakuhacci, doplnené neobvyklými perkusiami Miroslava Randušku. Neskôr vznikla i hudobná koláž častí autentických nahrávok a elektroniky spolu s komponovanými pasážami, v ktorých sa môžeme presvedčiť, že i elektronická hudba môže byť duchovne ladená. Súzvuk i opozícia, svet prírodný i naše vnútro - duša fujary i veľkomestský virvar. Fujara prenikajúca do sveta a elektronika? Odveká rivalita tradičného a nového, stret mestskej človečiny a duchovného sveta kdesi hlboko, hlboko v nás..."

To use the E-Phonic MP3 Player  you will need Adobe Flash Player 9 or better and a Javascript enabled browser.

 

 

 

 

. . .

P Í Š Ť A L K O V Á   Š K O L A  ~  C D  a notový materiál!

"Jedinečný a praktický sprievodca pre každého, kto zatúži vedieť hrať na šesťdierkovej pastierskej píšťalke. Jednotlivé zvukové stopy s výstižným komentárom tvoria spolu s knižočkou nôt ucelený súbor, kde sa krok za krokom približujeme i k zručnosti hry z nôt. Tridsaťpäť ľudových pesničiek zoradených podľa náročnosti privedú s patričným úsilím k cieľu každého."

Táto stránka je vo vývoji a bude i priebežne neustále dopĺňaná o aktuálne informácie z fujarového sveta.

info@dusafujary.sk  ~  e-shop@dusafujary.sk

Created by